Březen 2012

Rekreační pobyty

4. března 2012 v 21:48 | HanisShka
Rekreační pobyty fungují stejně jako omluvenka (vše, co se týká vašeho simíka, se zastaví - práce, úkoly, nájemné, ostatní povinnosti) s tím rozdílem, že si rekreační pobyt můžete dovolit kdykoliv.

Jsou tu však podmínky, kterých se musíte držet.

Pokud chcete na rekreační pobyt z důvodu odpočinku (neustálá hra po dobu 1 měsíce, včasné plnění všech úkolů, včasné nakupování základních potřeb, bezproblémový hráč): Firma hradí celý váš pobyt. Max. počet dní na pauzu je: 21. Dostanete 3 body a 2 dny zasloužené dovolené se přičtou k Vašemu nynějšímu stavu dovolené.

Pokud chcete na rekreační pobyt jen tak (přerušovaná hra pomocí včasných omluvenek, včasné plnění úkolů, bezproblémový hráč, včasné nakupování zkl. potřeb): Firma hradí celý váš pobyt. Max. počet dní na pauzu je: 16. Dostanete 2 body a 1 den dovolené se přičte k Vašemu nynějšímu stavu dovolené.

Pokud chcete na rekreační pobyt (přerušovaná hra bez omluvenek, včasné plnění úkolů, včasné nakupování zkl. potřeb): Firma hradí 3/4 z Vašeho pobytu. Max. počet dní na pauzu je: 10. Dostanete 1 bod navíc a 500 Kč.

Pokud chcete na rekreační pobyt (přerušovaná hra bez omluvenek, pozdní nebo žádné plnění úkolů, pozdní nakupování zkl. potřeb): Firma hradí 1/2 z Vašeho pobytu. Max. počet dní na pauzu je: 5. Dostanete 500 Kč navíc.

Pokud máte rekreační pobyt nařízen z důvodu nemoci (bez nákupu zkl. potřeb až simík onemocněl a teď je po léčení; na všechna ostatní hlediska se nebere ohled): Firma hradí jen 15 % z pobytu. Max. počet dní na pauzu je: 2. Dostanete 100 Kč navíc.


Vyúčtování přijde ještě před rekreačním pobytem. Pokud budete chtít registraci změnit, stačí na e-mail odpovědět, že tuto možnost nechcete. Avšak váš prospěch ve hře se bude počítat i dál a bude se na něj brát ohledy i poté, co o rekreační pobyt požádáte podruhé. Proto doporučujeme, abyste v odpovědi uvedli i to, že chcete požádat o vynulování Vašeho prospěchu ve hře - od té chvíle se bude Vaše neustálá hra, omluvenky apod. počítat od 0vé úrovně a vy tak budete mít možnost na tu nejvýhodnější nabídku, pokud si dáte záležet.

Formulář:
1. Vaše přezdívka
2. Jméno Vašeho simíka
3. Váš e-mail

Do komentářů vyplňte tento formulář a my se Vám co nejdříve ozveme na e-mail, na jaký typ rekreačního pobytu máte nárok.

Cestovní kanceláře

4. března 2012 v 21:32 | HanisShka
Máte v práci našetřenou dovolenou a chcete si nechat platit i po dobu dovolené?

Dovolená funguje jako omluvenka - zastaví se Vám všechny potřeby, práce, úkoly, povinnosti, natáčení, nahrávání apod. - jenže s tím rozdílem, že si za tu dobu necháte platit za všechno tak, jako byste do práce chodily a úkoli plnili.

Pokud chcete jet na dovolenou, podívejte se na svůj profil v Matrice, kolik máte dní a kolik Vám za to dá firma na dovolenou. V každém zaměstnání je částka za jeden den dovolené jiná - i s každou úrovní vzdělání. Z toho vyplývá, že si dovolenou nehradíte Vy, ale Vaše FIRMA!

Podle rozpočtu od firmy si můžete vybrat dovolenou, kam byste chtěli jet. Každá dovolená Vám přinese jiné výhody. Poté vyplňte formulář a nezapomeňte se správně rozhodnout, od kdy do kdy si chcete dát pauzu od toho všeho - musí to být však ten počet dní, který máte povolený k Vaší dovolené a vejít se do rozpočtu, který Vám firma přidělila.

Nabídky dovolené:
× Londýn (Velká Británie)
- cena zájezdu na jeden den: 1 500 Kč.
- výhody: za každý den strávený v Londýně dostanete 2 body navíc.

× Sofia (Bulharsko)
- cena zájezdu na jeden den: 2 000 Kč.
- výhody: za každý den strávený v Sofii dostanete 3 body navíc.

× Mnichov (Německo - Bavorsko)
- cena zájezdu na jeden den: 1 800 Kč.
- výhody: za každý den strávený v Mnichově dostanete 1 bod a 300 Kč navíc.

× Berlín (Německo)
- cena zájezdu na jeden den: 1 800 Kč.
- výhody: za každý den strávený v Berlíně dostanete 1 bod navíc a k tomu dvě věcí z Vašeho vlastnictví okamžitě ke stažení.

× Toronto (Kanada - Ontario)
- cena zájezdu na jeden den: 2 500 Kč.
- výhody: za každý den strávený v Torontu dostanete 5 bodů navíc.

× St. John's (Kanada - Labrador)
- cena zájezdu na jeden den: 2 500 Kč.
- výhody: za každý den strávený v St. John's dostanete 1 den dovolené a 1 bod navíc.

× Phoenix (USA - Arizona)
- cena zájezdu na jeden den: 3 000 Kč.
- výhody: za každý den strávený v Phoenixu dostanete 2 dny dovolené a 2 body navíc.

× Indianapolis (USA - Indiana)
- cena zájezdu na jeden den: 3 000 Kč.
- výhody: za každý den strávený v Indianapolis dostanete 2 dny dovolené a 500 Kč navíc.

× Canberra (Austrálie)
- cena zájezdu na jeden den: 3 500 Kč.
- výhody: za každý den strávený v Canbeře dostanete 3 dny dovolené a 3 body navíc.

× Wellington (Nový Zéland)
- cena zájezdu na jeden den: 4 000 Kč.
- výhody: za každý strávený den ve Wellingtonu dostanete 4 dny dovolené, 4 body a 1 000 Kč navíc.

Dovolená se platí z rozpočtu Vaší firmy. Dané odměny dostanete po příjezdu z Dovolené.
Formulář:
1. Vaše přezdívka
2. Jméno Vašeho simíka
3. Kam chcete jet?
4. Na kolik dní?
5. Váš e-mail.
Poté Vám co nejdříve pošleme vyúčtování. Pokud na to dosáhne Váš firemní rozpočet, odečteme dané dny z dovolené a vy nám odepíšete od kdy do kdy (přesný datum) chcete být na dovolené.
Jak to funguje? Příklad:
Pracuji 1 měsíc v ... zaměstnání.
Počet dní k dovolené: 5
Rozpočet na dovolenou: 5 000 Kč (podle místa v zaměstnání a vzdělání se určuje, na kolik Kč máte nárok za 1 den; v tomto případě je to 1 den - 500 Kč)

Vy si vyberete výlet do Wellingtonu v hodnotě 1 den = 4 000 Kč, vy si objednáte 1 den. Ukazatel Vaší dovolené bude vypadat následovně:
Počet dní k dovolené: 8 (přičetla se odměna 4 dní dovolené za každý den)
Rozpočet na dovolenou: 2 000 (přičetla se odměna 1 000 Kč za každý den)

Realitní kanceláře

4. března 2012 v 21:10 | HanisShka
K čemu jsou dobré realitní kanceláře, když si můžete sami vybrat dům z katalog?

Realitní kanceláře Vám totiž seženou byt nebo dům na míru za příjemnou platební částku. Ale samozřejmě tyto služby nedělá zadarmo. K obžítnosti vyhledávání nemovitosti si účtuje určitou částku. Veškeré informace Vám realitní kancelář pošle e-mailem hned po vyplnění formuláře.

1. Vaše přezdívka
2. Jméno Vašeho simíka
3. Dům či byt?
4. Kolik pokojů?
5. Se zařízením nebo bez? (Tím se mysí základní zařízení domu/bytu - postel, skříň, vana, wc, jídelní stůl, kuchyňský pult, sporák, vývoz odpadků, telefon)
6. Zařízení navíc? (Pokud ne, otázku nevyplňovat. Pokud ano, uveďte jakékoliv jiné zařízení, které není uvedeno v předešlé otázce).
7. V centru města, na okraji města, ve vesnici?
8. Se spolubydlícím, bez spolubydlícího? (Pokud se spolubydlícím, musí se nabídnout někdo jiný z hráčů, který se bude chtít o svůj dům podělit a tak platit jen poloviční náklady - často se tento bod nedokáže splnit, protože předchozí otázky toho hodně ovlivňují).

Po vyplnění registrace Vám bude nabídnuta řada domů či bytů z aktuální nabídky, pokud si napíšete o spolubydlícího. Pokud si vyberete bez spolubydlícího, bude Vám nabídnut jeden dům či byt, který vyhovuje všem Vašim požadavkům.

Pokyny pro začátek hry

4. března 2012 v 20:36 | HanisShka
Aneb co je důležité, abyste mohli v pohodě začít hrát.

Veškeré podrobnosti jsou vysvětleny v daných rubrikách.

1. Zaregistrovat se.
2. Najít si bydlení.
3. Vybrat si studium podle svého zvoleného snu.
4. Zajistit si základní potřeby.
5. Po studiu pokračovat v dalším studiu či si najít práci.

Poté už je to všechno na Vás. Pokud se chcete zúčastnit konkurzů na různé projekty, požadované studium musíte mít DOSTUDOVANÉ.

Bodový systém

4. března 2012 v 20:33 | HanisShka
× Co jsou to body?
- Body jsou určité odměny za vaše splněné úkoly v práci nebo ve vzdělání, za vaše grafické a jiné příspěvky na tento blog apod.

× K čemu mi body jsou?
- Za daný počet bodu si budete moci stahovat do své hry ty věci, které Váš simík vlastní a dostávat určité zvýhodnění.

× Mohu je převádět i na jiné simíky?
- Udělat to můžete. Stačí jen do našeho e-mailu napsat, že chcete daný počet bodů převést na toho a toho simíka. Ale pochybuji, že to budete chtít udělat.

× Jaké zvýhodnění mi body přinesou?
- Na našem blogu www.simici007.blog.cz jsou různé rubriky jako Objednej si, Soutěže apod. Jakmile budete v nějaké "frontě" na tu danou věci, budete moci dát určitý počet bodů, který pak strhneme z vašeho VIWO účtu. Podle toho se posunete dopředu či budete mít větší míru přednosti před ostatními.

FAQ - Odpovědi na nejčastější otázky

4. března 2012 v 20:13 | HanisShka
× O co ve hře půjde?
- Jednoduché vysvětlení. Půjde o to, abyste proslavili svého simíka (své virtuální já) ve směrech, které byste v životě chtěli dokázat vy. Tento blog je přizpůsoben tak, aby šlo téměř vše, co je i v možnostech hry.

× Co pro to všechno musím udělat, abych se mohl/a zaregistrovat?
- Stačí vyplnit jen dotazník, který je uložen na hlavním blogu S7 Teamu - ZDE. Vlastnosti, příběh, styl simíka si nadiktujete dle svého gusta ZDE. Do začátku hry dostanete určitou částku peněz. Povinně si musíte pořídit bydlení (buď přes realitní kancelář nebo přímo v nabídce domů).

× Při registraci mám poslat životopis - jak dlouhý by měl být?
- Na délce nezáleží. Na tvém matričním profilu zveřejníme vše, co o sobě napíšeš.

× V jaké verzi the Sims se bude hrát?
- Hraje se ve hře The Sims 2.

× Musím simíka, se kterým pak budu hrát, tvořit já nebo to uděláte vy?
- Bude to na tobě. Někteří dávají přednost před vlastním simíkem, někteří zase před pohodlným sledováním výroby od někoho cizího. Každopádně pak budeme potřebovat funkční soubor s tvým simíkem, abychom s ním mohli dělat fotky.

× Na co potřebujete simíky, se kterými budeme hrát?
- Jde o to, že se na blogu budou vyskytovat konkurzy na různé filmy, reklamy, komixy, hudební klipy atd. A abychom tam mohli dát Vašeho simíka, musíme si ho nejprve vytvořit.

× Co si musím zařídit pro simíka jako první?
- Nejprve bydlení (přes realitní kancelář nebo rovnou z katalogu bydlení). Poté si prohlédněte studijní možnosti. Simík bez studia nebude moci naplno pracovat. V seznamu volných míst v práci zjistíte, jaké podmínky pro to potřebujete. Práci si vybíráte dle vašeho životního snu. Pokud není práce pro Váš životní sen, vyberte si podobnou práci, od které se pak budete moci dále rozvíjet ke svému životnímu snu. Po výběru studia, bydlení a plánování práce si pořiďte základní potřeby pro Vašeho simíka - v rubrikách je uvedeno, kolik čeho vydrží na celý měsíc či dva.

× Co se stane, když nebudu dodržovat základní potřeby?
- Dostáváme se k rubrice NEMOCNICE. Váš simík podle vážnosti zanedbatelnosti přestane navštěvovat studium, zatrhneme pravidelný přísun vyplácení "nezaměstnanosti" a simík může i vážně onemocnit. Pokud se to stane, navštívíte lékaře, který Vás uzdraví hned poté, co si zase nakoupíte základní potřeby a může pokračovat ve hře.

× Co se stane, když mi dojdou peníze nebo se zpozdím s platbami za dům apod.?
- Můžete si půjčit z našic simíkovských bank - upozorňujeme, že naše banky půjčujou bez úroků navrch. Splácet však musíte včas.

× Můžu hrát i za více simíků?
- Prozatím to možné není. Je to zatím jen projekt v začátcích a musíme se ujistit, že i tu základní úroveň budeme stíhat.

× Když budu studovat nebo pracovat, budu plnit nějaké úkoly?
- Ano, budete. Úkoly budou zařazeny podle obtížnosti a tématu vašeho zaměstnání/vzdělání. Úkoly to budou lehké, budete za ně dostávat zaplaceno (plat podle obtížnosti a odměna podle povedenosti; plat je na 100% jistý za splnění úkolu, odměna je podle toho, jak hezky to vypadá) jak při studiu, tak při práci. Odměnou také budou body, za které si pak budete moci stáhnout věci, domy, auta či oblečení, které bude Váš simík vlastnit, do Vaší hry.

× Až bych pracoval jako žurnalista (paparazzi, novinář), mohu dělat rozhovory s ostatními hvězdami tohoto VIWO?
- Rozhodně ano! Pokud budete chtít udělat rozhovor, musíte být v práci pro žurnalisty a novináře. Po určité době práce Vám přijde e-mail s oznámením, že už můžete terénně pracovat a dělat rozhovory s ostatními slavnými simíky. Podle délky, zajímavého obsahu a pravopisu se určí výše platu a odměna jak v penězích, tak i v bodech.

× Mohl/a bych psát i vlastní povídky, které byste tu zveřejňovali?
- Tato možnost tu je. Nemusíte být ani zaměstnáni, nemusíte mít ani vystudovanou školu. Stačí, když pošlete svůj úvod a jednoduchý přehled děje povídky (nebude problém, když ani nebudete mít děj pořádně vymyšlený, stačí dobře propracovaný úvod) do jednoho z našich knižních nakladatelství a ti pak rozhodnou, zda povídku zveřejnit či ne. Prohlížejte si všechny naše firmy a porovnávejte ceny a výhody těchto firem. Každá bude mít jiný ceník a jiný honorář, jiné výhody a tak je dobré porovnat všechny firmy.

× Mohl/a bych tu také zveřejňovat svou grafiku?
- Samozřejmě. Je to to samé, jako u zveřejňování vlastních povídek. Stejné podmínky, stejné výhody i nevýhody, stejné ceníky a honoráře.

× Jak funguje sbližování mezi simíky?
- Na blogu se nachází seznamka, ve které se můžete dát dohromady. Domluvíte se mezi sebou, že se Vaši simíci vezmou. Jen v tomto případě budete moci hrát za dalšího simíka, pokud se jim narodí děti. O to víc budete mít šanci na slávu (určitá zvyhodnění, více bodů a více peněz a příspěvků).

× Jak se můj simík dostane ke slávě?
- Je několik způsobů. Buď se k tomu tvrdě vypracuje a začne se vzdělávat a pak usiluje o místo v práci a při tom plní úkoly a odemikají se mu určité možnosti, podle kterých se pak dostane na vrchol. Další možností je, že si zaplatí služby u jedné z našich firem a bude doufat, že se jeho "dílo" uchytí a zveřejní. To však není úplný konec. Ten simík se stane opravdu slavný jen tehdy, když se dostane do zpravodaje a začnou se mu hrnout nabídky.
Další možností je, že se simík přihlásí do nějakého konkurzu, která se konají pod taktovkou našich S7 Team štábů. Konkurzy však mají také nějaké podmínky (vzdělání, kurzy, praxe, dlouhodobost registrace).

× Co když nemám náladu nebo čas, abych tu byl/a tak často?
- Nevadí to. Ale doporučujeme Vám, abyste si prohlíželi e-mail aspoň jednou za 3 týdny. Na úkoly budete mít dostatečný čas a pokud nebudete moci hrát, napíšete nám jen v rubrice OMLUVENKY důvod a jak dlouho se tu neobjevíte. Hra se pro Vás v tu chvíli stopla a Vašemu simíkovi nebude nic ze základních potřeb ubývat, nájemné se nebude přičítat a výplata se nebude vyplácet.

× Co mám dělat, když už mě hra nebaví a chci skončit?
- V rubrice Matrika je rubrika, do které napíšete, že chcete skončit. Budete se řídit danými pokyny a Váš simík se co nejdříve vymaže. Byli bychom rádi, kdybyste to dělali takhle a ne tak, že sem přestanete chodit. Bude to pro nás tak lepší a hlavně přehlednější.